Subsidie voor Woningisolatie (maatregel 29)
Wat is het?
Bent u een woningeigenaar in Midden-Groningen? Vanaf 2 september 2025 kunt u dan subsidie aanvragen voor het isoleren en ventileren van uw woning. Dit noemen we de isolatieaanpak. Om te zorgen dat niet iedereen tegelijk een aanvraag doet, verdelen we dit per postcode. Dit noemen we postcodefasering.
De isolatieaanpak is 1 van de maatregelen van Nij Begun. Het doel is om zoveel mogelijk huur- en koopwoningen die nu nog niet goed genoeg geïsoleerd zijn, vóór 2035 wel goed te isoleren. Zo kunt u zonder verlies van comfort overstappen op een warmtepomp. Uw huis is dan klaar voor een toekomst zonder aardgas.
Volg de juiste stappen voordat u begint
Bent u van plan uw woning te isoleren en wilt u de subsidie isolatieaanpak Nij Begun gebruiken? Let dan goed op. Voordat u begint met isoleren, heeft u een isolatieplan nodig. Daarnaast moet een bedrijf dat is aangesloten bij het bedrijvennetwerk isolatieaanpak Nij Begun de werkzaamheden uitvoeren. Dit is heel belangrijk.
Als u niet de juiste stappen volgt, heeft u kans dat u de subsidie niet krijgt. Op de website van Nij Begun ziet u precies welke stappen u moet volgen.
U heeft alle tijd om rustig alles te bekijken en te regelen. Er is voldoende subsidie voor iedereen en u kunt de subsidie tot 2035 aanvragen.
Hulp bij de aanvraag
Geen zin om alles zelf uit te zoeken? U kunt ook gratis hulp aanvragen.